PROFESYONEL PAKET

Yayın dünyasına atılacak profesyonel bir adım!

TÜİK verielrine göre Türkiye'de yılda yaklaşık 61 000 yeni kitap piyasaya çıkmaktadır. Böylesine yoğun bir rekabet ortamı içinde kitabınıza ve kendinize yer açmak, öne çıkmak mı istiyorsunuz?  Bu paket tam da size göre!

 

Profesyonel Paket, sadece "kitabımı yayımlatmak istiyorum" diyenlere değil, size kitabın aktif bir pazarlama strateji ve bütçesi ile profesyonel tanıtımının yapılarak edebiyat dünyasında tanınmanız için gerçek bir fırsat sunacaktır. 

 

Profesyonel Paket, kitap yayımlandıktan sonra reklam ve pazarlama bütçesi ile yoğun bir tanıtımın yapıldığı tek pakettir. Kitabınızın ülke çapında kitabevlerine ve zincir mağazalara bültenler ve duyurularla tanıtımı yapılır. Bunun yanı sıra Türkiye'de yalnızca Platanus Publishing tarafından uygulanan günümüzün en etkili reklam yöntemi olan İnstagram ve Facebook gibi sosyal ağlar ile Google Ads üzerinden de bir bütçe ayrılmak suretiyle kitabınızın profesyonel bir ekip tarafından tanıtımı yapılacaktır. Sonuç mu? Çok kısa bir süre içinde kitabınız için kitabevlerinden siparişler gelmeye başlayacaktır.

 

Kitabınızı Profesyonel Paket kapsamında yayımlatmanız durumunda yayınevimizden alacağınız hizmetler;

  1. Ekonomik Paket kapsamında alınan tüm hizmetler
  2. Yazara 50 adet kitabın ücretsiz olarak gönderimi
  3. %30 telif ödemesi
  4. Bir ay süresince kitabın instagram ve facebook üzerinden sponsorlu tanıtımının yapılması
  5. Bir ay süresince kitabın Google Ads üzerinden tanıtımının yapılması
  6. Kitabın Türkiye'de 10 farklı kitabevinde vitrin ve raflarda satış ve tanıtımının yapılması

 

Yayınevi tarafından kitabın ilk 500 adedinin satışı üzerinden yazara herhangi bir telif ödemesi yapılmayıp, 500 adetlik satışın tamamlanması ile birlikte satılan her bir kitap için satış tutarının %30’u telif bedeli olarak aylık olarak yayınevi tarafından yazara ödenir. Yazarın baskı onayının alınmasının ardından en geç 30 gün içerisinde kitap yayımlanır ve satışa sunulur.