AKADEMİK YAYINLAR

Platanus Publishing®, 5 yıldan beri uluslararası düzeyde düzenli olarak faaliyet yürütmekte olup, tüm temel alanlarda Üniversiteler Arası Kurul ve Akademik Teşvik Yönetmeliği’ndeki “Tanınmış Uluslararası Yayınevi” tanımını karşılamaktadır.

Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 17/10/2019 tarihli toplantısında alınan karar ile, Doçentlik Başvuru Şartlarında yer alan, “Ulusal Yayınevi” ve “Uluslararası Yayınevi” tanımları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Ulusal Yayınevi: En az dört yıl ulusal düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayınları Türkiye’deki üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve daha önce aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış yayınevi.

Uluslararası Yayınevi: En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500’e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi.

Platanus Publishing®, Akademik Teşvik Yönetmeliği’nin yayımlandığı 27 Haziran 2018 Tarihli ve 30461 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan ve 17 Ocak 2020 tarihli ve 31011 Sayılı Resmi Gazete’de yer alan değişikliğe göre tüm temel alanlarda tanınmış uluslararası yayınevi niteliğine haizdir.

Platanus Publishing® Doçentlik Başvuru Şartlarında ve Akademik Teşvik Yönetmeliğinde belirtilen tanıma uygun olarak;

a) Yayınevimiz en az beş yıldır düzenli olarak ulusal/uluslararası düzeyde faaliyet yürütmektedir (Ek-1),

b) Dünyada ilk 500’e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan kitap listemiz (Ek-2)

c) Türkiye’deki üniversite kütüphanelerinde kataloglanan kitap listemiz (Ek-3)

d) Tüm Temel Alanlarda farklı yazarlara ait ve Türkçe dışındaki dillerde yayımlanmış kitap listemiz (Ek-4)


TÜM TEMEL ALANLARDAKİ ULUSLARARASI TANINMIŞ YAYINEVİ BELGEMİZİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


 

 Akademik Yayın Paketi Kapsamında Sağlanan Hizmetler

 1. Kitabın uluslararası geçerliliği olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ISBN numarasının alımı
 2. Kitabın mizanpaj, grafik, iç dizgisinin yapımı
 3. Kitabınıza Türkiye'de yalnızca  Platanus Publishing® tarafından sağlanan DOI Numarası alım hizmeti
 4. Türkiye'de yalnızca  Platanus Publishing® kalitesiyle yazar için dosyasında bulunması gereken ıslak imzalı ulusal/uluslararası yayınevi belgesi, Yazar Davet Mektubu, Telif Hakları Devir Sözleşmesi Formu, kitabın DOI, ISBN, jenerik, ana metin ve arka kapak dahil tam pdf sürümü, kitabın satışta olduğunu gösterir aktif satış linklerini gösterir belgelerin tümü paket dosya halinde yazara teslim edilir.
 5. Kitap için yayınevinin belirlediği stok görsel platformlarından profesyonel ücretli görsel temini ile hazırlanan ve yazarın tercihine sunulan göz alıcı kapak tasarımı
 6. Kitabın baskı sayısı fark etmeksizin tüm baskı maliyetleri
 7. Kitabın satışa sunulabilmesi için bandrolünün alımı
 8. Kitabın dağıtımcı ve satış noktalarına gönderilmek üzere tanıtım bültenlerinin hazırlanması
 9. Kitabın platanuskitapstore online mağazamızda basımın yapıldığı gün satışa sunularak görünürlüğünün sağlanması
 10. Internet ortamındaki Türkiye'deki tüm satış siteleri (Odak Dağıtım, D&R, İdefix, Prefix, Kıta Dağıtım, kitapyurdu, Babil, Kırmızı Kedi, İnsancıl, Alfa,  kidega, n11. Trendyol,  hepsiburada, amazon.com.tr, İdeal Kültür vb.) ile amazon.com üzerinden eserin tüm dünyada satışa sunulması
 11. Yazara 5 adet kitabın ücretsiz olarak gönderimi
 12. Yazara kitabından ömür boyu etiket fiyatı üzerinden %50 indirimle satın alma imkanı
 13. Eserin örnek nüshalarının gönderiminin zorunlu olduğu ISBN Türkiye Ajansı ve il halk kütüphanesine gönderim maliyetleri
 14. Dağıtımcılara gönderilecek olan örnek kitapların maliyetleri
 15. Eserin basım, yayım ve dağıtımı ile ilgili olarak tahakkuk edecek olan tüm vergiler yayınevimiz tarafından karşılanır.

Çalışmanızı e-posta yolu ile platanuskitap@gmail.com adresine gönderebilir ya da doğrudan sisteme yükleyebilirsiniz.


Çalışma yüklemek için tıklayınız.


  * Yazardan baskı onayının alınmasının ardından kitap basım süreci 30 günü aşmamaktadır.