AKADEMİK YAYIM PAKETİ

Akademik çalışmalarınızı kitabın editöryel bağımsızlığını koruyarak kısa sürede kitaba dönüştürmek isteyen akademisyenlere uygun bir yayın paketi.

 

Platanus Publishing® Akademik Yayın Paketi, özel olarak tezler ve bilimsel araştırmaların kitaba dönüştürülmesini amaçlıyor. Bizler, büyük emeklerle hazırlanmış ve tez izleme komiteleri ve/veya jüri önünde savunulmuş bir yüksek lisans, tıpta uzmanlık ya da doktora tezinin içeriğine bir yayınevi tarafından müdahale edilemeyeceğinin farkındayız.

Platanus Publishing® olarak akademik çalışmaları dünya standartlarında bir mizanpaj ve baskı kalitemiz ile sadece bir kitaba dönüştürmekle kalmıyoruz.  Yayınevimizin yaygın dağıtım ve satış ağı sayesinde de eserinizi Türkiye'de online kitap satışı yapan tüm platformlarda satışa sunuyoruz. Kitabınızı yine amazon.com üzerinden dünyanın tüm ülkelerinde eş zamanlı olarak satışa çıkarıyoruz.

  

Akademik Yayın Paketi Kapsamında Sağlanan Hizmetler

 1. Kitabın uluslararası geçerliliği olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ISBN numarasının alımı
 2. Kitabın mizanpaj, grafik, iç dizgisinin yapımı
 3. Kitabınıza Türkiye'de yalnızca  Platanus Publishing® tarafından sağlanan DOI Numarası alım hizmeti
 4. Türkiye'de yalnızca  Platanus Publishing® kalitesiyle yazar için dosyasında bulunması gereken ıslak imzalı ulusal/uluslararası yayınevi belgesi, Yazar Davet Mektubu, Telif Hakları Devir Sözleşmesi Formu, kitabın DOI, ISBN, jenerik, ana metin ve arka kapak dahil tam pdf sürümü, kitabın satışta olduğunu gösterir aktif satış linklerini gösterir belgelerin tümü paket dosya halinde yazara teslim edilir.
 5. Kitap için yayınevinin belirlediği stok görsel platformlarından profesyonel ücretli görsel temini ile hazırlanan ve yazarın tercihine sunulan göz alıcı kapak tasarımı
 6. Kitabın baskı sayısı fark etmeksizin tüm baskı maliyetleri
 7. Kitabın satışa sunulabilmesi için bandrolünün alımı
 8. Kitabın dağıtımcı ve satış noktalarına gönderilmek üzere tanıtım bültenlerinin hazırlanması
 9. Kitabın platanuskitapstore online mağazamızda basımın yapıldığı gün satışa sunularak görünürlüğünün sağlanması
 10. Internet ortamındaki Türkiye'deki tüm satış siteleri (Odak Dağıtım, D&R, İdefix, Prefix, Kıta Dağıtım, kitapyurdu, Babil, Kırmızı Kedi, İnsancıl, Alfa,  kidega, n11. Trendyol,  hepsiburada, amazon.com.tr, İdeal Kültür vb.) ile amazon.com üzerinden eserin tüm dünyada satışa sunulması
 11. Yazara 5 adet kitabın ücretsiz olarak gönderimi
 12. Yazara kitabından ömür boyu etiket fiyatı üzerinden %50 indirimle satın alma imkanı
 13. Eserin örnek nüshalarının gönderiminin zorunlu olduğu ISBN Türkiye Ajansı ve il halk kütüphanesine gönderim maliyetleri
 14. Dağıtımcılara gönderilecek olan örnek kitapların maliyetleri
 15. Eserin basım, yayım ve dağıtımı ile ilgili olarak tahakkuk edecek olan tüm vergiler yayınevimiz tarafından karşılanır.

Çalışmanızı e-posta yolu ile platanuskitap@gmail.com adresine gönderebilir ya da doğrudan sisteme yükleyebilirsiniz.

 

Yayınevi tarafından kitabın ilk 500 adedinin satışı üzerinden yazara herhangi bir telif ödemesi yapılmayıp, 500 adetlik satışın tamamlanması ile birlikte satılan her bir kitap için satış tutarının %25’i telif bedeli olarak aylık olarak yayınevi tarafından yazara ödenir. Yazarın baskı onayının alınmasının ardından en geç 30 gün içerisinde kitap yayımlanır ve satışa sunulur.