Satış ve Dağıtım

Platanus Publishing®, yayın gurubumuzun tescilli markasıdır.

“Platanus Publishing®”, bugüne kadar yayımladığı 2000'in üzerinde kültürel ve akademik türden eser ile sektörde sağlam ve güçlü bir kurumsal yapıya sahiptir.

Yayınevimiz, Türkiye’nin en büyük perakende dağıtım şirketleriyle yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde de gerek internet üzerinden gerekse de kitabevleri vasıtasıyla etkili bir pazarlama gücüne sahiptir. Belli başlı bütün büyük dağıtımcılarla çalışıyoruz ve dünyanın her köşesine kitap gönderebilen Türkiye’nin en büyük online kitabevleriyle birlikte çalışmaktayız. 

“Platanus Publishing®” olarak kitabınızı yalnızca yayımlamakla kalmıyor, birçok yayınevinin aksine kitap piyasaya çıktıktan sonra da satış başarısı için çalışıyoruz.

Yayımlanan her kitap için özel olarak hazırlanan tanıtım bülteni Türkiye’nin önde gelen dağıtımcı ve kitabevleri ile paylaşılmakta, kitabınız gelen siparişler doğrultusunda da satış için gönderilmektedir. 

Günümüzde Türkiye’de her gün onlarca yeni kitap okuyucusuyla buluşmak için piyasaya çıkmaktadır. Ancak bunlardan pek azı gerçek anlamda adını okuyucuya duyurabilmektedir. Bu noktadaki kilit görevin yayınevi tarafından üstlenilmesi gerektiğine inanıyor olup “Platanus Publishing®” olarak bu noktada üzerimize düşeni de yürüteceğimiz başarılı tanıtım kampanyaları ile sağlamayı vaat ediyoruz.

"Platanus Publishing®" kitaplarına ulaşabileceğiniz satış noktalarından bazıları; Kitapyurdu, Kıta Dağıtım, Odak Dağıtım, Kidega, Babil, Kitapseç, D&R, İdefix, Prefix, Pegem, Kitap ambarı, Kitapburada, Ekin Yayınevi, BKM Kitap, Hepsiburada, Garanti Kitap, Amazon Amerika, Amazon Türkiye, İlknokta, Derya Yayınevi, Kitapsihirbazı, Perpa Kitap, Kitapzen, Okuyanboğa, Kitapkoala, Sözcü Kitabevi, Kitabınabak, Kırmızı Kedi, Kitapambarı, Kitapburada, Kitapsahaf, Palme, n11 vb.